Ministerul Educației anunță că, începând de astăzi, va face cunoscută, prin afișare pe site-ul instituției, situația fiecărei clădiri școlare din punct de vedere al riscului seismic, așa cum reiese din actualizările operate la nivelul unităților de învățământ în Sistemul Informatic Integrat al Învățământului din România (SIIIR).
Documentul transmis de minister astăzi este disponibil aici:
24-02-2023_Cladiri-destinatie-risc
Lista cuprinzând încadrarea/neîncadrarea clădirilor într-o clasă de risc seismic va fi publicată în fiecare zi de vineri, cu datele actualizate în cursul săptămânii. Citeste continuarea pe educatieprivata.ro
Sursa foto: giedre vaitekune/ shutterstock.com
Garbo
Ultima actualizare: 29 Martie 2023 @ 10:03
Garbo - Arta de a trăi frumos!
Când deschizi ochii la ce se întâmplă, nu-i mai poți închide la loc – despre vot, frică și misoginie cu Ada Maria Ileana
De ce ajung femeile din România la psiholog. ”Trăim într-o cultură în care femeia e învățată să pună nevoile celorlalți înainte”
Metroul bucureștean scurtează drumul spre prevenția cancerelor asociate infecției cu HPV
“Love Fair”, târgul caritabil care schimbă soarta animalelor fără stăpân